Âşıkâne Dergisi

Biz kimiz?

2011 yılının Nisan ayında yayın hayatına başlayan Âşıkâne Dergisi 9 yaşına girdi.

7’den 70’e herkesin anlayabileceği bir dilde okuyucularına seslenen Âşıkâne, kıyısız bir umman olan Tasavvufu tatmak ve yaşamak isteyenlere en derin konuları sâde ve anlaşılır bir dille sunuyor.

İslâm’a hizmet etmek amacıyla 2011 yılının Nisan ayında bir araya gelen bir grup gönül dostu tarafından tohumu atılan dergi, bugün hem çalışan, hem yazar, hem de okuyucu kadrosu ile çok daha geniş bir kitlenin hayatında yer alıyor.

“Yüzünü O’na Çevir” isimli ilk sayısından bugüne kadar 2 ayda bir çıkan Âşıkâne, her sayısında insanları Resulûllah’ın (sav) kutlu yoluna davet ediyor, bu yolda olanları irşâd ediyor.

İletişim araçlarının tarihte hiç olmadığı kadar etkin olduğu ve adına bilgi çağı dedikleri bu dönemde bilgiyi yaymak hiç olmadığı kadar kolay. Ancak bir o kadar da istismara ve her türlü manipülasyona açık bir ortam var. “Bilgi çağı”nın yavaş yavaş “bilgi kirliliği çağı”na dönüştüğü günümüzde bir kişiye hakikatten bir damla ulaştırmak, bir yanlış bilginin yerine bir doğru bilgiyi koymak Âşıkâne’nin hedefi…

Her şeyin otomatikleştiği, mekanikleştiği günümüzde insanlar belki de en çok “ruh” ve “aşk” kavramlarından uzaklaştı. Bu kavramların isimleri hala zikredilmesine rağmen, müsemmasını ne kadar yaşayabiliyoruz? Ruhlara ve kalplere dokunan satırlarıyla Âşıkâne, kuruyan topraklara yağan yağmurlar gibi gönülleri diriltiyor, diri gönülleri parlatıyor, parlak gönülleri coşturuyor.

Her sayısı ile ilim irfan kaynağı olan dergi 9. yılında da Allah (c.c.) ve Resulûllah (s.a.v.) âşıklarına sesleniyor. Tüm gelirleri fisebilillah dergi masraflarına, Kur’ân kursu, aşevi ve diğer ihtiyaç sahiplerine aktarılan Âşıkâne’ye siz de abone olun, bu hizmetlere ortak olun. Okuduğunuz her bir dergi ile gönül dünyanız zenginleşirken, hayır işlerinde de hisse sahibi olun.

Bizi Takip Edebilirsiniz

Künye

Pîr Seyyid Hasan Hüsâmeddin Uşşâkî Vakfı
İmtiyaz Sâhibi
...
Yayın Yönetmeni ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü
Mehmet Âkif KAYA
Genel Koordinatör ve Redaksiyon
...
Tanıtım ve Halkla İlişkiler
Feridun MENTEŞ
Reklam, Abone ve Dağıtım
Suat KILIÇ
Grafik Tasarım
Danışma Kurulu
Muhittin AKHAN
Muzaffer BALCIOĞLU
Muhammed Bâkır MUTLU
Muhammed Hikmet ÖNEM (Dağlıhâfız)
Yayın Kurulu
Yasin YILDIRIM
Mehmet Âkif KAYA
Yavuz BOZTEMİR
Feridun MENTEŞ