Âşıkâne TÜRDEB’in mayıs toplantısına katıldı

Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği (TÜRDEB) Mayıs ayı toplantısını Kültür Sanat Araştırma Dergisi’nin ev sahipliğinde İstanbul’un Fatih İlçesi’nde Hoca Uveys Camii Kütüphanesi’nde gerçekleştirdi.

22 Mayıs 2014 Perşembe, 12:46
aşıkane dergi fuarı

aşıkane dergi fuarı

Toplantıya ev sahipliği yapan Kültür Sanat Araştırma Dergisi adına bir konuşma yapan Fatih Güldal, toplantının gerçekleştiği Hoca Uveys Camii ve kendi çalışmaları hakkında konukları bilgilendirdi. Yeni dergilerin toplantıya katılması nedeni ile katılımcılar kendilerini ve temsil ettikleri dergileri tanıtarak, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Toplantının ana gündemi 7-11 Mayıs tarihleri arasında tarihi Sirkeci Tren Garı’nda gerçekleştirilen Uluslararası 5. Türkiye Dergi Fuarı oldu. Katılımcıların görüşlerini yoğun bir şekilde dile getirdiği toplantıda; fuar ayrıntılı bir şekilde ele alınıp eksi ve artı yönleri üzerinde duruldu.

Toplantı bir sonraki yıl gerçekleştirilecek fuara dair hazırlık çalışmalarının şimdiden başlanması ve bu noktadaki görev dağılımlarının gündeme alınma kararı ile son buldu.

Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği (TÜRDEB) Mayıs ayı toplantısına; Kur`ani Hayat Dergisi Yazı İşleri Müdürü ve TÜRDEB Başkanı Muharrem Baykul, Gezgin Dergisi Editörü Halit Ömer Camcı ve Mehdi Öztürk, Haksöz Dergisi`den Murat Ayar, Afak Dergisi`ni temsilen Ramazan Şahin, Âşıkâne Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Salih Sönmez, İtibar Dergisi Yayın Kurulu Üyesi Sait Yavuz, Havsala Dergisi`nden Ahmet Musab, Reyhan Dergisi`nden Orhan Çivili, Hendese Dergsi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Kafalı, Osmanlıca, İrfan Mektebi, Şirin Kalem dergilerini temsilen Metin Uçar, Cafcaf Dergisi Genel Koordinatörü Asım Gültekin, Genç Düşünce Dergisi`nden Berkehan Kıran, Bilim Sanat Vakfı dergilerini temsilen Gökhan Gökmen, Siraç E Dergisi`ni temsilen Fatih Turap Kaynar, Kalemsiz E Dergisi Editörü Erdem Kurt, Rıhle Dergisi`nden Erdal Kurgan, Furkan Dergisi`ni temsilen Ümit Elönü, Vuslat Dergisi Editörü Ziya Gündüz, Yeşilay Dergisi`ni temsilen Ferdinaz Koyuncu, İnzar Dergisi, Kelhaahmed Dergisi, Söz ve Kalem Dergisi’ni temsilen Nisanur Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Sayim Yüksek ve Mayıs ayı başında yayın hayatına başlayan Larcivert Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Meryem İlayda Atlas katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir