Doğan Haber Ajansı (DHA)

24 Şubat 2014 Pazartesi, 12:50
dha

 Türkiye Dergi Günleri’ne yoğun ilgi Türkiye Dergi Editörleri Birliği (TÜRDEB), Sirkeci Tren Garı’nda 23-27 Ekim 2013 tarihleri arasında ülkemizde bir benzeri daha bulunmayan Türkiye Dergi Fuarı’nın dördüncüsünü düzenledi.

Birbirinden farklı tarz ve yaklaşımlara sahip kültür, sanat, ilim, çocuk, tasavvuf, kadın, düşünce ve edebiyat dergi editörlerinin kurdukları Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği (TÜRDEB) beş yıldır gerçekleştirdikleri aylık toplantıların meyvesi olarak 4.TÜRKİYE DERGİ GÜNLERİ adıyla bir etkinlik düzenledi. 3-27 Ekim 2013 tarihleri arasında Tarihi Sirkeci Garında dergi ve kültür dostlarına kapılarını açan 4.Türkiye Dergi Fuarına yüzü aşkın yayıncı kuruluş katıldı.

Etkinliğe katılan Aşıkane Dergisi ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Aşıkane standını ziyaret edenler arasında Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Uşşâkî Vakfı Başkanı Hikmet Önem, TÜRDEB Yöneticilerinden Asım Gültekin, STV Genel Yayın Yönetmeni Kemal Gülen, STV program yapımcısı Ramazan Ümit Şimşek, Türkiye Dergi Günleri Genel Koordinatörü Murat AYAR, Basın Sorumlusu Mahmut Balcı, Yazar Fikri Akyüz ve diğer isimler Âşıkâne Yayınevi Genel Koordinatörü Salih Sönmez’den bilgi aldılar. Bakan Avcı, “Türkiye Dergi Günleri” sergisini gezdi.

Bakan Avcı, bir gazetecinin, “Türkiye dergiciliğini nasıl görüyorsunuz?” sorusu üzerine, “Ben kendimi iyi bir dergi izleyicisi zannederdim, fakat buraya gelince pek çok dergiyi kaçırdığımı fark ettim” dedi.

HABERİ DHA’DAN OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir