Âşıkane 3 yaşında

14 Aralık 2013 Cumartesi, 15:27
logo asikane

Âşıkâne 3 yaşında

ayna
2011 yılının Nisan ayında yayın hayatına başlayan Âşıkâne Dergisi 3 yaşına girdi.

7’den 70’e herkesin anlayabileceği bir dilde okuyucularına seslenen Âşıkâne, kıyısız bir umman olan Tasavvufu tatmak ve yaşamak isteyenlere en derin konuları sade ve anlaşılır bir dille sunuyor.

İslam’a hizmet etmek amacıyla 2011 yılının Nisan ayında bir araya gelen bir grup gönül dostu tarafından tohumu atılan dergi bugün hem çalışan, hem yazar, hem de okuyucu kadrosu ile çok daha geniş bir kitlenin hayatında yer alıyor.

“Yüzünü O’na Çevir” isimli ilk sayısından bugüne kadar 2 ayda bir çıkan Âşıkâne, her sayısında insanları Resulullah’ın (sav) kutlu yoluna davet ediyor, bu yolda olanları da irşad ediyor.

İletişim araçlarının tarihte hiç olmadığı kadar etkin olduğu ve adına bilgi çağı dedikleri bu dönemde bilgiyi yaymak hiç olmadığı kadar kolay. Ancak bir okadar da istismara ve her türlü manipülasyona açık bir ortam var. “Bilgi çağı”nın yavaş yavaş “bilgi kirliliğ çağı”na dönüştüğü günümüzde bir kişiye hakikatten bir damla ulaştırmak, bir yanlış bilginin yerine bir doğru bilgiyi koymak Âşıkânen’nin hedefi…

Her şeyin otomatikleştiği, mekanikleştiği günümüzde insanlar belki de en çok “ruh” ve “aşk” kavramlarından uzaklaştı. Bu kavramların isimleri hala zikredilmesine rağmen, müsemmasını ne kadar yaşayabiliyoruz? Ruhlara ve kalplere dokunan satırlarıyla Âşıkâne kuruyan topraklara yağan yağmurlar gibi gönülleri diriltiyor, diri gönülleri parlatıyor, parlak gönülleri coşturuyor.

Her sayısı ile ilim irfan kaynağı olan dergi üçüncü yılında da Allah ve Resulullah aşıklarına sesleniyor. Tüm gelirleri fisebilillah dergi masraflarına, Kur’an kursu, aşevi ve diğer ihtiyaç sahiplerine aktarılan Âşıkâne’ye siz de abone olun, bu hizmetlere ortak olun. Okuduğunuz her bir dergi ile gönül dünyanız zenginleşirken, hayır işlerinde de hisse sahibi olun.

 

http://www.dha.com.tr/skne-3-yasinda_536389.html

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir